پیام آقای دکتر سید جلال پورهاشمی

                                                                  دبیر مشاور علمی کودکان
                                                                 دهمین کنگره علمی سالیانه
                                                             انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
                                                                 دکتر سید جلال پورهاشمیهمکاران گرامی؛
دهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در حالی برگزار می گردد که یک خیزش عمومی میان انجمن های دندانپزشکی و مسؤلین وزارت بهداشت جهت حل مشکلات دندانپزشکی و چالش های پیش رو آغاز گردیده و روزنه های امید را در دل هر دندانپزشک علاقمند به اعتلای دندانپزشکی بر افروخته است .ما این حرکت عمومی را به فال نیک می گیریم و آرزو می کنیم تا با وحدت همه دندانپزشکان و مسؤلین امور بهداشت و درمان کشور این کشتی طوفان زده به ساحل نجات رهنمون شود.
 انجمن دندانپزشکان عمومی به یمن اقبال عمومی دندانپزشکان کشور به این انجمن و همکاری بسیار خوب پیش کسوتان و نخبگان از یکسو و مدیریت شایسته و پیگیر این انجمن توانسته است در زمینه طرح موضوع چالش های پیش رو و ارائه برخی راه حل های مناسب نقش ارزنده ای ایفا نماید . گرچه دانشکده های دندانپزشکی متولی اصلی آموزش دندانپزشکی و تربیت دانش آموختگانی ، فرهیخته و کاردان می باشند ولی متاسفانه به دلیل آشفته بازار موجود و عدم نظارت کافی بر آموزش این رشته، حضور و فعالیت انجمن های دندانپزشکی و تخصصی در این عرصه می تواند خلاٌ موجود در ارتقاء آموزش دندانپزشکی را جبران نماید .
موفقیت انجمن در انجام این رسالت بزرگ منوط به این است که انجمن ها به موضوع آموزش نگاه تجاری و کاسبکارانه نداشته باشند که اگر خدای ناکرده برگزاری کنگره ها ، باز آموزی ها و دوره های کوتاه مدت توسط انجمن های دندانپزشکی با هدف کسب درآمد و پرکردن انبان خالی آنها صورت گیرد نتیجه ای معکوس خواهد داد و کار آنهابه چالشی جدید در مسیر دندانپزشکی کشور تبدیل خواهد شد . متاًسفانه یکی از آفات برگزاری کنگره های دندانپزشکی در کشور ما نمایشگاه های این کنگره هاست که به جای معرفی تازه های علوم و فن آوری دندانپزشکی به محلی برای فروش کالاهای روی دست مانده شرکت هایی است  که صرفا با هدف فروش کالا حضور می یابند، تبدیل گشته است . در هیچ کجای دنیا چنین چیزی دیده نمی شود . آیا ما نباید برای این مسئله چاره ای بیندیشیم .
متاسفانه محل برگزاری این نمایشگاه ها گاهی  به قدری نا مناسب و غیر استاندارد است که همه به چیز شبیه است جز نمایشگاه ... شاخص های نامطلوب سلامت دهان اعم از پوسیدگی های دندانی و بیماری های پریودونتال در کشور اقتضا میکند تا همه همایش های دندانپزشکی با رویکرد پیشگیری و ارتقاء سلامت برگزار گردند . اما متاسفانه چنین نیست و علی رغم شعارهایی که در برخی جلسات داده میشود عملکرد کنگره های دندانپزشکی کاملاٌ رویکرد درمانی دارد . البته ناگفته پیداست که این اتفاق تا حدی تحت تاٌثیر خواست و گرایش خود دندانپزشکان است که رویکردی درمانی دارند و با پیشگیری و حفظ سلامت دهان و دندان میانه خوبی ندارند. اما رسالت انجمن ها اقتضا میکند تا با سوق دادن مقالات به سمت پیشگیری این پیام را به گوش همه همکاران برسانند که وظیفه اصلی ما که برای آن سوگند خورده ایم حفظ سلامت دهان و دندان مردم است که صرفاً با پیشگیری محقق می گردد.
اکنون که دولت و وزارت بهداشت حرکت خوبی را در مسیر حل مشکلات سلامت مردم آغاز کرده اند بر ماست تا با انجام کارشناسی و همکاری همه جانبه گوشه ای از مشکلات دندانپزشکی کشور را حل کنیم.
اینجانب تلاش های دلسوزانه انجمن ها و مجریان کنگره ها را در ارتقاء دانش دندانپزشکی و حل مشکلات موجود و ارتقاء سلامت دهان و دندان را ارج نهاده و برای همه این عزیزان آرزوی توفیق و سلامتی را دارم.
و به همه همکاران ارجمند شرکت کننده در دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران خوش آمد می گویم.

جهت مشاهده رزومه آقای  دکتر سید جلال پورهاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
 

رزومه آقای دکتر سید جلال پورهاشمی

 

   1394/2/29 15:05


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )