پیام خانم دکتر الهه باغبان شمیرانی

مسئول اجرایی ارتودنسی
دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
دکتر الهه باغبان شمیرانیدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با تکیه عمیق علمی و کاربردی به تمام رشته های تخصصی دندانپزشکی و برنامه ریزی برای بهره برداری علمی همه جانبه دندانپزشک عمومی برنامه ریزی شده است.
دندانپزشک عمومی در بستر درمان های متعدد بیمار هیچ نیاز درمانی را نباید نادیده بگیرد و موظف  است همه روش های درمانی در حوزه فعالیت خود را با کیفیت درحد تخصص بیاموزد و  انجام دهد. دندانپزشک عمومی را هیچ کس نمی تواند از اینکه بهترین درمان  را برای بیمارش انجام دهد منع کند و بهمین جهت باید به بالاترین و آخرین دانش دنداانپزشکی مجهز باشد.
درمان های ارتودنسی نقش عمده ای در پیشگیری بیماری های دهان و دندان مانند کاهش پوسیدگی های دندانی و یا بیماری های پریودونتال که به علت عدم رویش مناسب دندانی ایجاد شده، دارد. بطوریکه می توان گفت: یک درمان مناسب ارتودنسی مشکلات زیادی از بیمار را حل کرده حتی درمان های بعدی دندانپزشکی را تسهیل می نماید، بنابراین توضیح و تبین موضوعات ارتودنسی درمورد موضوع پیشگیری اهمیت بسزایی داشته و به همین دلیل و با توجه به تم اصلی دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران " هدف با آموزش، پیشگیری و ماندگاری درمان در دندانپزشکی" جایگاه رشته ارتودنسی از اهمیت خاصی برخوردار است.
از طرف دیگر اغلب درمان های ارتودنسی در دوران کودکی، نوجوانی و قبل از بلوغ می باشد، بنابراین یک درمان مناسب ارتودنسی برپایه اصول صحیح و آکادمیک و بدون Relaps همراه با ماندگاری، موضوع دیگری است که توجه اساسی را می طلبد.
با توجه به اینکه درمان ارتودنسی علاوه برر ردیف نمودن دندان ها در زیبایی تکلم و ظاهر بیمار نقش بسزایی دارد و همچنین درمان های ارتودنسی اغلب طویل المدت بوده و به طور متوسط 2 تا 3 سال طول می کشد، بنابراین یک درمان مناسب می تواند علاوه بر عوارض و آسیب جدی به بیمار، باعث تحمیل هزینه های گزاف به بیمار شود که در اینجا می توان به اهمیت اخلاق حرفه ای پی برد و به نوعی هم اهمیت اقتصاد درمانی را در یک درمان ارتودنسی مشخص می کرد.
بنابراین با توجه به رسالت همیشگی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که پاسخگوی نیازهای حرفه ای همکاران و کاهش مشکلات درمانی و کلینیکی در سطح جامعه دندانپزشکی می باشد این موضوع را هم در شعار کنگره دهم " نقش اخلاق و اقتصاد در دندانپزشکی " لحاظ کرده ایم. در همین راستا برای اینکه توانسته باشیم به طور کامل و جامع به بررسی موضوعات کلیه رشته های دندانپزشکی از جمله ارتودنسی هم بپردازیم یک کارگروه اختصاصی ارتودنسی تشکیل داده ایم.
امید است بتوان با این راهکار جدید با یاری و همکاری اساتید و متخصصین محترم ارتودنسی سراسر کشور و آموزش نکات اساسی و آکادمیک مورد نیاز همکاران عمومی و ارائه درمان های پیشگیری کننده با ارتقاء توانمندی های حرفه ای و کلینیکی همکاران گامی موثر در کاهش و درمان اختلالات دندانی فکی برداریم.


   1394/3/25 17:37


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )