پیام خانم دکتر مارال دکتر قربان زاده

مسئول اجرایی کودکان
دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
 دکتر مارال قربان زاده


 
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران از همه همکاران دندانپزشک طلب می کند کودکان را در مطب های خود از نگاه دندانپزشکی آنچنان مورد درمان و پیشگیری قرار دهند که نسل بعدی جامعه مصونیت بیشتری درمقابل کاهش آمار DMF=6 داشته باشد. دقت و ممارست در معاینه کامل کلینیکی و استفاده از عوامل پاراکلینیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
آموزش صحیح و بهره مندی از مواد، وسایل و تجهیزات مناسب، همواره از مهمترین اصول دستیابی به درمان های موفق و البته رضایتمندی بیماران است. با گسترش علوم و فن آوری لزوم بکارگیری نگاه پیشگیرانه در دندانپزشکی یکی از چالش های بحث برانگیز در این عرصه می باشد.
زمانیکه صحبت از مبحث پیشگیری به میان می آید ناخودآگاه در ذهن ما درمان کودکی تداعی می شود چرا که با آموزش اصول صحیح بهداشتی می توان از ابتلاء به بسیاری از بیماری ها در دوران پس از آن جلوگیری نمود. در دندانپزشکی نیز وضع به همین منوال است و نگاه پیشگیری در مقوله دندانپزشکی کودکان در سال های اخیر در کشور ما نیز دغدغه مسئولین و مورد توجه همکاران محترم بوده است. از طرف دیگرارائه درمان های مناسب در دوران دندان های شیری و Mixed Dentition که قطعا تاثیر زیادی در سلامتی دندان های دائمی خواهد داشت از موارد مهمی است که لزوم توجه بیشتر و ارائه راهکار های مناسب را می طلبد. دندانپزشکی کودکان شاه کلید بهداشت و پیشگیری است و برنامه ریزی های کلان اجتماعی در چنین دوران سنی قادر خواهد بود، در یک جامعه بزرگ به کاهش پوسیدگی دندان ها، اهمیت بافت پریودنتال، پیشگیری های از درمان های ارتودنسی، ارتقاء فرهنگ ملی بهداشت، سلامتی مردم، کاهش هزینه سرانه خانواده، تبدیل شود. چنانچه دندانپزشکی پیشگیری در اولویت ملی انجام شود قطعا بیمه ها که معمولا از پوشش بیماران دندانپزشکی سرباز می زنند پس از یک دهه راغب خواهند بد با خروج از بحران دندانپزشکی بیماری زا، سلامت مردم را تامین کنند. این خود اهمیت و جایگاه پیشگیری از دوران کودکی در دندانپزشکی را نشان می دهد.
از این رو در کنگره دهم انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که با تم "هدف آموزش و پیشگیری در ماندگاری درمان دندانپزشکی" برگزار خواهد شد. کارگروه تخصصی کودکان با برگزاری جلسات متعدد و بررسی نیازهای دندانپزشکی عمومی در این حوزه مباحث علمی چیدمان پانل ها و کارگاه های مورد نیاز را برنامه ریزی کردند. اساتید گرانقدری که همیشه حامی انجمن بوده و سخاوتمندانه داشته های علمی خود را در اختیار همکاران عمومی خود قرار می دهند. همکاران دندانپزشک نیز با شرکت در برنامه های علمی و البته کنگره ها ره توشه های مناسب برای ارتقاء سطح کیفی خدمات ارائه شده خود به بیماران کسب خواهند. ما نیز امیدواریم بتوانیم میزبان شایسته ای برای شما باشیم.

وعده دیدار ما 13-10 شهریور ماه 1394، دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
   1394/3/25 18:11


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5/10 (تعداد آرا 2 نفر )