پیام دکتر رامین آغنده

 دبیر مشاور علمی پروتز
دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
دکتر رامین آغنده


اساتید محترم و همکاران ارجمند
در شرایط کنونی جامعه ما که توسعه یافتگی غربی با گسترش علوم و فنون  خود روش های سنتی دندانپزشکی را به چالش میکشد واز طرفی اثرات تحریم ها و کاستی های اقتصادی موجود فشار معکوسی بر اقشار مردم و به تبع آن به جامعه دندانپزشکی وارد میشود.در این شرایط همکاران ما خود را میان انبری احساس میکنند . انبری که یک طرف آن پیشرفت های علوم و فنون  دندان پزشکی که بسیاری  از آنها همراه با هزینه های گزاف است  و طرف دیگر آن مشکلات اقتصادی جامعه ومردم خود همکاران است.
برخی از سیاست مداران جامعه چاره را در افزایش دندانپزشکان میبینند و این خود فشار مضاعفی را به این گروه خدوم جامعه وارد میسازد . در چنین شرایطی  نقش خطیر انجمن ها برای روشن گری و راهنمایی  جامعه دندانپزشکی بسیار نمود، پیدا کرده و وحدت بالایی را میان برگزیدگان این قشر طلب میکند .
در شرایطی که کار تاسیس هزاران درمانگاه دندان پزشکی در دستور کار بررسی مجلس شورای اسلامی است و فراموش شده که این کمبود موجود، کمبود مکان مجهز به یونیت دندانپزشکی نیست ، انجمن دندانپزشکی عمومی ایران  با برگزیدن تم کنگره  تحت عنوان "هدف آموزش؛ پیشگیری و ماندگاری درمان دندان پزشکی"  دو هد ف مهم را پیگیری میکند . اول یاد آوری اینکه برای  کنترل بیماری های دهان و دندان   نقش پیشگیری  فراموش نشود  و دوم اینکه در این فضای روانی انبوه سازی دندانپزشکان، کیفیت فدای کمیت نشود.
 اما کنگره امسال شعاری هم دارد که " نقش اخلاق  و اقتصاد در دندانپزشکی" است چه جالب است که این  مطلب  نقش همکاران دندانپزشک را در این آشفته بازار کشوری مشخص میکند که همان اخلاق مداری و رعایت حقوق بیماران است .
 از طرفی ، شرکت های دندانپزشکی برای افزایش فروش خود از طریق  آموزش های حضوری  و غیر حضوری  ، آموزش ناکافی  ودر حد فروش را در دستور کار خود قرارداده اند و متاسفانه  نظارت بر آن هم بسیار کم است.  البته هستند شرکت هایی که با آموزش اصولی نقش به سزایی در پیشرفت دانش دندانپزشکی داشته اند ، اما اکثریت با همان تولید انبوه به منظور فروش ، وضع موجود را دامن میزنند .
اینجانب به عنوان یکی از خدمت گذاران این سرزمین از کلیه سخنرانان  و مدیران گرامی پانل ها  تقاضا دارم تا با آماده سازی مطالب مرتبط ،  زمینه را برای بهبود اوضاع اجتماعی و اقتصادی مردم و دندانپزشکان فراهم کرده و با پرهیز از پرداختن به مسائل تکراری و کلیشه ای امکان توانمند سازی همکاران را برای مقابله با این شرایط ویژه اجتماعی فراهم سازند . از شرکت کنندگان وفادار کنگره های انجمن دندانپزشکان عمومی ایران هم تقاضا میکنم بدانند که برگزیدگان آنها در این شرایط حساس لحظه ای از فکر دغدغه های آنان غافل نبوده و تمام زندگی خود را صرف خدمت به آنها کرده اند.

جهت مشاهده رزومه آقای دکتر رامین آغنده بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

رزومه آقای دکتر رامین آغنده

   1394/3/1 13:56


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )