پیام دکتر فینا ناوی رئیس کنگره دهم

 رئیس دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
دکتر فینا ناوی
 
با درودی گرم وصمیمانه ازهم اکنون حضور یکایک شما یاران فرهیخته را در دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران خیر مقدم عرض کرده موجب افتخار است که شما گرامیان را در این گردهمائی در کنار خود خواهم داشت. امید است با تلاش و کوشش شما یاران همیشگی در پیشبرد اهداف این کنگره بیش از پیش به توفیقات عالیه نائل آمده و بتوانیم در ایجاد زیر ساخت های اساسی تر و گسترش آن در زمینه های مختلف دندانپزشکی توانا تر از گذشته عمل نماییم و این مهم میسر نیست مگر با عزم جزم و قاطع شما همکاران مسئول و بلند اندیش که به اهمیت کار خود و مسئولیت های ناشی از آن واقف هستید. همگی باور داریم که بهره برداری از دستاوردهای نوین و فراگیر علمی بصورت روز افزون موجب تحقق بیشتر آرمان های مقدس ما در ارائه خدمات ارزشمند به جامعه مان خواهد شد.
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران مفتخر است که همواره در جهت نیل به اهداف یاد شده نهایت تلاش و سعی خود را مبذول داشته و لذا انتظار داریم باعث مشارکت فعالانه در همه اموری که موجبات پویایی بیشتر این شاخه ارزشمند علمی را فراهم می آورد، ما را یاری و همراهی بفرمایید. لذا با عنایت به پیشرفت های گسترده در زمینه رشته های متعدد پزشکی از جمله امر مهم دندانپزشکی می کوشیم تا در درمان بیماریهای دهان و دندانبمراتب آگاهانه تز از گذشته عمل کرده و بموازات آن هم نماد ها و موازین اخلاقی و وجدانی را نیز به کار گیریم تا بتوانیم در تحقق اهداف آموزشی مشتمل بر پیشگیری ( که به درمان ارجحیت دارد)، تشخیص ( آسیب شناسی دهان، فک و صورت و رادیولوژی دندان) درمان و ماندگاری درمان. همچنین علاوه بر آن استریلیزاسین و کنترل عفونت به مسئولیت خطیر خود، جامه عمل بپوشانیم و همانگونه که اشاره شده همواره به نقش اخلاق و اقتصاد در درمان پزشکی توجه ویژه داشته باشیم که این مهم خود شعار کنگره ماست و معلم است که توجه به این شعار توجه به اخلاق و اقتصاد جامعه است که نمی تواند از نظر یکایک ما پنهان بماند چرا که با وضعیت اقتصادی اقشار وسیعی از جامعه ارتباط مستقیم داشته و دقت در این امر می تواند زمینه ساز حذف هزینه های اضافی و بیهوده گردد. مسلم است با پیشگیری و درمان صحیحی قادر خواهیم بود از ورود بیماران گاه به عرصه پر فراز و نشیب یک درمان تخصصی ممانعت بعمل آوریم و بدیهی است که افزایش آگاهی عمومی ما موجب نقصان و افت چشمپیر خطاها گردیده و دندانپزشکان عمومی را قادر می سازد تا با بهره گیری از آموزش های یاد شده از ورود نابهنگام و بی مورد بیماران حداقل به بخشی از مسیر تخصصی جلوگیری بعمل آورند بدون آنکه کوچکترین تاثیرات نامطلوبی را به آنها تحمیل نمایند و به این ترتیب و با توجه به معظلات اقتصادی مورد اشاره از اعمال هزینه های اضافی به بیماران می توان جلوگیری کرد  و در این مسیر بطور قطع و با استفاده از پیشرفت های علمی از طریق شما دندانپزشکان شریف، صالح و آگاه و بکارگیری آموخته ها و تجارب متعددمان می توان تاثیرات ارزشمندی را ببارآورد.
امروز بواسطه اینترنت و کامپیوترهای شخصی دندانپزشکان قادرند علم خود را به روز کرده و با تبعیت از مقررات و مصوبات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از طریق شرکت در کنگره های متعدد کسب امتیاز نمایند.
در شرایط کنونی مراکز تحقیقاتی متعددی در امر دندانپزشکی در دانشگاه ها ایجاد گردیه و دندانپزشکان و دانشجویان با استفاده از این امکان می توانند نسبت به گسترش و ارتقاء سطح دانش و معلومات خود اقدام کرده و باین وسیله تاثیرات نافذ و مطلوبی را در جامعه دندانپزشکی بجای گذارند ضمنا شرکت های تجاری نیز نقش مهمی را در اارئه خدمات دندانپزشکی، تکنولوژی وابسته آن دارا هستند اما ارائه این خدمات بایستی الزاما بنحوی صورت پذیرد که جنبه های سوئ بهره برداری در آن کاملا حذف گردد تا موجبات انحراف علم و اخلاق و فرهنگ فاخر ووابسته به آن فراهم نگشته و به این ترتیب دنانپزشکان ما بتوانند مسلط و کوشا نسبت به درمان بیماری های دهان و دندان منطبق با موازین علمی و اخلاق و فرهنگ بومی این سرزمین کهن همت گمارند.
نکته قابل توجه دیگر آنکه زمانی قادر به اعتلاء بیشتر جامعه دندانپزشکی کشورمان خواهیم بود که بتوانیم منطبق با آخرین استاندارهای بین المللی در زمینه کیفیت و نحوه برگزاری کنگره ها عمل کرده و از این رهگذر حداکثر بهره وری از دانش و تجربیات کسب شده را عملا به نمایش بذاریم. لذا پیشنهاد می گردد کلیه مسئولین و سازمان های مرتبط با امر دندانپزشکی دیدگاه ها و نهایتتا برنامه های نوین خود را که متضمن حل جدی  مسائل و معضلات جامعه دندانپزشکی است را ارائه نمایند تا با استفاده از آنها بتوانیم گام های بلندی در مسیر رفع دشواری های موجود برداریم.
در خاتمه یکبار دیگر از حضور شما گرامیان در دهمین کنگره پیشرو پیشاپیش قدردانی و سپاسگزاری نموده و تلاش و همکاری شما همکاران آگاه و اندیشمند را در همه زمینه های وابسته به این علم می ستائیم.
حضور ارزشمند و مقدمتان گرامی باد
دکتر فینا ناوی
   1394/2/13 16:13


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
8.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )