پیام دکتر لیلا صدقی دبیر علمی اجرایی کنگره دهم

 دبیر اجرایی علمی
دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
دکتر لیلا صدقی

برنامه ریزی دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران دوران تدارک خود را سپری می کند و در حال تکوین و تدوین جدول علمی کنگره و دعوت حضورهمکاران دندانپزشک از سراسر کشور می باشد.
کنگره دهم نطفه عطف بازگشائی و باز اندیشی در مورد سیستم مدیریت معمول سازمان دهی کنگره بوده است . روال معمول تعیین یک دبیر علمی و یک رئیس کنگره می باشد، اما از آنجائیکه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با دندانپزشکان عمومی به گستردگی تمام کشورمان و نیازهای علمی با محتوی و اشکال بسیارگوناگون است ، لاجرم باید کنگره ای با تمام گرایش های علمی تشکیل دهد. بدیهی است یک دبیر علمی که یک تخصص را پوشش می دهد در چه حالتی تمام مقاصد کنگره را تامین نخواهد کرد. بنابراین بر آن شدیم این نقیصه را بر طرف کنیم ، بدین منظور یک کار تشکیلاتی دشوار پذیرفتیم ، بدین صورت که در هر رشته تخصصی یک همکار را دعوت کردیم و در چنین صورتی  ده همکار متخصص در ده رشته و یک پیش کسوت علمی بعنوان دبیران مشاور علمی و دبیر علمی انتخاب کردیم.
علاوه بر آن معمولا در کنگره های معمولی یک جلسه بررسی مقالات طراحی و اجرا می شود ولی در کنگره دهم یک جلسه شورای مشاوران علمی ازتمام گروه های تخصصی دعوت شد و به بحث مفصل پیرامون اهداف کنگره پرداخته شد و در مورد تم اصلی کنگره ها دیدگاه های مختلف جمع بندی شد و یک شعارهم برای کنگره انتخاب شد . پس از آن شورای مشاوران اجرای کنگره در جلسه ای تم اصلی را " آموزش ، پیشگیری و ماندگاری درمان در دندانپزشکی" و شعار کنگره " نقش اخلاق و اقتصاد دردندانپزشکی" نهایی شد. پس از آن انجمن طی تصمیم جدی که مطرح کرده بود ، برای موضوعات و شکل پانل ها جلسات گروه های تخصصی را با دبیران پانل جداگانه تشکیل داد و جداگانه به بررسی موضوعات اصلی و ضروری هر رشته برای دندانپزشک پرداخت و سر فصلهای مختلف در هر رشته تخصصی هست یافت و آنها را بعنوان محور موضوعات کنگره برای دعوت به ارسال مقاله تعیین و اعلام کرد . این جلسات در تاریخ 17 و 18 اردیبهشت، 30 اردیبهشت و 1 خرداد ماه تشکلیل گردید در نهایت در روزهای 28 و 29 خرداد ماه تمام مقالات رسیده در گروه های مختلف تخصصی بررسی شد و امتیاز هر فرد را عطاء گردید تا در انواع شکل بررسی علمی شامل سخنرانی منفرد، سخنرانی گروهی، تحقیقات پژوهشی ، پوستر و یا کارگاه بتواند برنامه خود را ارائه کنند.
راه ما به تدوین جدول کنگره ختم شده است . از همه همکاران که با حوصله و مدارا در انجمن دندانپزشکان عمومی مدیریت و برگزاری همه برنامه ها را بعهده دارند و مسئولیت های اجراء علمی کنگره را هم به عهده گرفتند و واقعا زحمت کشیدند و بسیار کار فینا ناوی بزرگی کردند. از دکتر فینا ناوی که قبول زحمت کردن و ریاست کنگره را بعهده دارند ، از دکتر سید جلیل صدر استاد علم و استاد کار، تلاش و مدیریت سپاسگزارم ، ازهمه دبیران مشاورعلمی دکتر سید حسن مهاجرانی (جراح)، دکتر رامین آغنده (پروتز)، دکتر جلال پور هاشمی (کودکان)، دکتر کسری طبری (ترمیم)، دکتر افشین ابراهیمی (بیماریهای دهان و دندان)، دکتر آزاده باقری (رادیولوژی)، دکتر فاطمه شاهسواری (پاتولوژی)، دکتر پویا علیائی (ارتودنسی)، دکتر اروند مالک (اندو)، دکتر محمدرضا شباهنگ فر (پریو) سپاسگزاری عمیق دارم.
کنگره ما، کنگره ای برای مردم است ، مردمی که دندانپزشکان میهن مان آنها را مداوا می کنند. کنگره ای که بیاموزیم که بیشتر و بهتر خدمت کنیم. از همه همکاران در سراسر کشور درخواست می کنم که وقت بگذارند و بیایند و در مباحث علمی ، تلاش خود را افزون کنند.
 
   1394/2/11 16:12


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )