گزارش جلسه شورای مشاوران علمی دهمین کنگره

اولین جلسه شورای مشاوران علمی
دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
در تمامی کنگره های انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گروه های تخصصی دندانپزشکی کشور برای بحث و بررسی پیرامون شکل و محتوی علمی کنگره ها دعوت می کند. دهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که از اهمیت ویژه ای برخوردار است در 13-10 شهریورماه 1394 در تهران برگزار می گردد.
براساس این روش کارآمد در روز پنجشنبه 3 اردیبهشت ماه 1394 جلسه شورای مشاوران تشکیل گردید. از آنجاییکه از دعوت شدگان در یک جلسه امکان بررسی نظرات و پیشنهادات تمامی رشته های دندانپزشکی میسر نیست بنابراین گروه های تخصصی در دو گروه در صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه 3/4/94 دعوت شدند.

صبح روز پنجشنبه : گروه ترمیمی، اندو، تشخیص و بیماری ها، پاتولوژی در ساعت 11-9

بعدازظهر روز پنجشنبه: گروه پروتز، جراحی، پریو، رادیولوژی، کودکان در ساعت 15:30-13:30
در این جلسات در مورد موضوعات مهم سلامت دهان و دندان و سند سیاست گذاری سلامت دهان و دندان صحبت شد. در عین حال تحولات اجتماعی تغییر مقررات آموزش مداوم و همچنین در مورد موضوعات نگاه به جایگاه اجتماعی گروه پزشکی بحث شد.


سپس تم کنگره به نظرخواهی گذاشته و سپس در مورد پیشنهادات انجمن در خصوص برگزاری پانل تطبیقی و بین رشته ای نظرخواهی شد که مورد استقبال قرار گرفت.
در این کنگره تصمیم گیری شد باتوجه به نیاز دندانپزشکان عمومی یک تغییر اساسی در سیستم مدیریت علمی کنگره وارد شود . بر این اساس که در هر رشته تخصصی دندانپزشکی یک نفر به عنوان دبیر مشاوره علمی تعیین شود تا بتواند موضوعات آن رشته را پوشش دهد، ضمن آنکه یکی از این همکاران متخصص براساس قانون آموزش مداوم وزارت بهداشت بعنوان دبیر علمی معرفی خواهد شد که معمولا از بین همکاران پیش کسوت، صاحب تجربه و دارای سوابق علمی کارآمد انتخاب خواهد شد. بدیهی است از این میان اساتید صاحب نام بسیاری را می توان نام برد که در عرصه دندانپزشکی حضور دارند. لاجرم از بین این ستارگان یک نفر در هر کنگره برگزیده خواهد شد تا فرصتی باشد تا از ارزش های غرورآفرین و بیکران این عزیزان بزرگوار هم انجمن عمومی و هم برای دندانپزشکان کشور در صحنه به نمایش درآید.
دبیر علمی دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران استاد دکتر سید جلیل صدر می باشند و دبیران مشاور: 

خواهند بود. در سایر رشته ها نیز متعاقب دبیران علمی مشاور بزودی اعلام خواهد شد.
امیدواریم در شهریور ماه امسال با حضور گرم و پرثمر همکاران و اساتید میهن مان با درخشش همیشگی شان، کنگره دهم را با موفقیت بیش از پیش برگزار کنیم.                                                                                                                                                                                                      
   1394/2/15 11:09


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )