گزارش جلسه تخصصی گروه اندو کنگره دهم

جلسات شورای مشاوران علمی دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
جلسه تخصصی گروه اندو کنگره دهم
 
باتوجه به اینکه ماهیت هر کنگره دندانپزشکی تدوین برنامه علمی آن کنگره می باشد، درمان هر دندانپزشک عمومی باید ماندگار و موفق باشد و این به دست نمی آید مگر با تلاش در افزایش سطح دانش و بالابردن کیفیت درمان. لذا در پی گفتمان جلسه شورای مشاوران علمی پیرامون تدوین ساختاری پانل های دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در صبح روز پنجشنبه 17/2/94 ساعت 9:45 با هم اندیشی اساتید و بزرگواران، در انجام این مهم برآمدیم.


در جلسه آقای دکتر شهنی زاده ریاست انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، آقای دکتر سیدجلیل صدر استاد فرهیخته و زحمتکش به عنوان دبیر علمی کنگره، دکتر اروند مالک دبیر مشاور علمی اندو، آقای دکتر علی کنگرلو، خانم دکتر هنگامه بختیار، خانم دکتر زهرا خلیلک، خانم دکتر ناهید اخلاقی، آقای دکتر کیومرث نظری مقدم، آقای دکتر رضا تباری، آقای دکتر هادی اسدیان و خانم دکتر لیلا عطایی و  دکتر مریم احمدی حضور داشتند. دکتر شهنی زاده با معرفی تم اصلی دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران "هدف آموزش، پیشگیری و ماندگاری درمان در دندانپزشکی" می باشدو با شعار حرفه ای کنگره "نقش اخلاق و اقتصاد در دندانپزشکی" محور اصلی موضوعات کنگره را یادآوری فرمودند.


در ادامه دکتر سیدجلیل صدر به بیان نظراتی در خصوص تدوین ساختار پانل به گونه ای که در حین آموزش باعث کاهش مشکلات درمان گردد پرداختند و در ادامه دکتر اروند مالک و بقیه همکاران نظرات و پیشنهادات خود را بیان نموده و موضوعاتی را مطرح کردند که نگاه به تم اصلی کنگره را نیز در بر می گرفت و قرار بر جمع بندی مطالب و ارائه آن به اساتید حاضر و تصمیم گیری نهایی گرفته شد.


انتخاب پانل های پیشنهادی:
 1. پیشگیری
 2. تشخیص و طرح درمان
 3. وسایل و مواد لازمی که در دسترس هر دندانپزشک عمومی می باشد
 4. روش های آماده سازی
 5. شستشودهنده ها
 6. یک پانل ویژه در خصوص پرونده های ارجاعی به نظام پزشکی و بحث و تبادل نظر در خصوص آن ها و راه های جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی
 7. پانل ویژه درخصوص در راه کارهای پیشنهادی برای درمان سریع و درست
 8. کنترل درد- اوژانس ها-روش های کنترل درد-دارودرمانی-بی حسی ها-flare  up ها
 9. عفونت ها
 10. پرفوراسیون
 11. پانل ویژه پرسش و پاسخ گذاشته شود که شروع کننده سخنران باشد و چند سخنران باهم داشته باشد.
 • برخی از مطالب در صورت امکان در پیش کنگره گفته شود
 • پیشنهاد شد که مدت سخنرانی حداکثر 20دقیقه باشد و بقیه برای پرسش و پاسخ از طرف اساتید و شرکت کنندگان لحاظ شود
 • تمامی اسلایدها با رفرنس باشند
دکتر مریم احمدی
   1394/2/23 16:45


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )